Özel Siparişler

İstediğiniz renkte ve ebatta özel sipariş kilim, halı, tülü ve boyalı halı yapabiliriz. Kilim ve halılarımız Ege bölgesindeki atölyelerimizde, deneyimli dokuyucularımız tarafından elde eğrilmiş, kök boya yün ile elde dokunur.

Özel Sipariş Halı ve Kilim Dokuma

custom rug woving
custom rug woving
custom rug woving

Farklı boy ve renklerle üretebileceğimiz kilim desenleri için, halı desenleri için tıklayınız.


Özel Sipariş Patchwork Halı Üretimi

patchwork rug cutting process
overdyed patchwork rug hand-sewn
overdyed patchwork rug backing

Farklı boylarda üretebileceğimiz patchwork halılar için tıklayınız.

Bize ister bir deseni verebilirsiniz ya da kolleksiyonumuzdan bir model seçebilirsiniz. Özel sipariş kilimleriniz için renk skalamızdan renk seçebilirsiniz. Boyalı patchwork halı siparişleriniz için de diğer renk skalamıza bakabilirsiniz.

Sorularınız ve siparişleriniz için sales1@kilim.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.


Özel Sipariş Kilim Üretim Aşamaları

Dilerseniz kendi çizdiğiniz bir tasarımınızdan, geniş koleksiyonumuzdan ya da esinlendiğiniz küçük bir fotoğraftan yola çıkarak başlayabiliriz.

Örnek olarak müşterimiz, beğendiği küçük bir fotoğrafan esinlerenek oluşturduğu detay çizimi bize gönderdi.

Detaylı bir çizim yaparak, hayalindeki kilimi ölçülerine uygun bir şekilde çizerek bir taslak hazırladı. Belirlediği renkleri renk kartelamızdan, en yakın renk kodlarını seçerek, tüm ayrıntılarına kadar düşünüp belirledikten sonra bize de bu hayali gerçekleştirmek kaldı...


Çizimi kendi dekorasyonuna uygun renkleri seçerek şekillendirdi.

Müşterimizin gönderdiği çizimden yola çıkarak, titizlikle devam eden çalışma aşamalarımızı görmektesiniz.

Tasarım ölçülerine uygun bir şekilde ölçeklendirilerek, tasarım ekibi tarafından müşterinin onayı doğrultusunda çalışmalara başlanır.

Renk seçimine karar verilir.

Müşterinin dekorasyonuna uygun renkler, mevcut renk kartelamızdan en yakın renklerle belirlenir.


Müşterimiz tasarımında altı renk kullanılmasını istediğini daha önce de çizgidiği örnekte belirtmişti. Bunu da dikkate alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Özel siparişin oluşturulma sürecine başlıyoruz.

Özel tasarım kilimimiz, verilen ölçüye uygun bir şekilde biçimlendirilip, renklenmeye başlıyor. Tasarım oluştuktan sonra müşterimizden kilimin dokumaya hazır olduğuna dair onay alıyoruz.

Verilen onay doğrultusunda ölçülendirme ve renkler en ince ayrıntısına kadar titizlikle not alındıktan sonra kağıda basıyoruz. Özel tasarım kilimimizin baskısı Ege bölgesinde bulunan atölyelerimizdeki, profesyonel dokuyucularımıza ulaştırılıyor.

Aşağıdaki fotoğraflarda dokuma sürecinden bazı örnekler görmektesiniz.

Özel tasarım baskımız, dokuma ekibine ulaştıktan sonra, gönderdiğimiz taslağa bağlı kalarak, elde eğrilmiş, kök boya yün ile elle dokunmaya başlanır.

Profesyonel dokuma ekibimiz, bu iş için yapılmış özel dokuma tezgahlarına sahiptir. Gönderilen taslağa sadık kalınarak, belirtilen boyuta uygun şekilde marj eklenerek, hiçbir ayrıntının gözden kaçmamasına dikkat edilir ve titizlikle dokunmaya devam edilir.

Özel sipariş kilimimizin dokuması tamamlandıktan sonraki süreç

Özel sipariş kilimimizin dokunması büyük emekler ve uğraşlar sonunda, sabırla tamamlanır. Sonrasında fotoğraf çekimi için İstanbul’daki çekim stüdyomuza ulaştırılır.Uzak ve yakın, istediğiniz her açıdan, pantone kartelamızla da fotoğraflanır. Çekilen fotoğraflar, onay alınmak üzere müşteriye gönderilir. Müşterimizin onayı doğrultusunda ürünümüz artık yola çıkmaya hazırdır. Ürün zarar görmeyecek, sağlam bir şekilde paketlenir. Artık ait olduğu yere gitmeye hazırdır.

Müşteri memnuniyeti

Ürünümüz müşterimize ulaştıktan sonra, yeni mekanında çekilmiş harika fotoğrafı.