Kilim.com Hakkında

Showroom in Istanbul Showroom in Istanbul

2001 yılında Can Gürel tarafından kurulan ve kardeşi Elif Gürel ile yürüttüğü Kilim.com, el dokuması eski ve yeni kilim ve halıları müşterilerinin beğenisine sunuyor. Ayrıca özel sipariş kök boya kilim, halı, tülü ve boyalı patchwork halı hizmeti de vermektedir.Showroom in Istanbul Showroom in Istanbul

Yıllar içinde sektörde güvenilir bir marka haline gelen Kilim.com, müşterilerine her zaman en yüksek standardı vermeyi hedeflemektedir.

Tasarımcı ve mimarlara proje bazlı veya toptan satış hizmetlerimiz bulunmaktadır.

 
Warehouse in Istanbul
 

COVID-19 Update

As a business and a community, we strive to do our part to slow the spread of the COVID-19 virus while we are in operation. In order to ensure the protection of our employees, we follow the most strict guidelines including using masks, frequent handwashing, sterilizing our equipment and maximizing distancing within our warehouse.

Our customer service team is working from home and will still be available to answer questions in a timely manner. All inquiries can be submitted to us at sales1@kilim.com.

Shipping times may be extended by 2-3 business days. We appreciate your business and your understanding during this time.