Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikasi

Gizlilik Politikası
Kilim.com'un müşterileri bilgilerini korumak için her türlü önlemi aldığından emin olabilirsiniz. Bilgilerinizi kimseyle satmıyoruz veya paylaşmıyoruz. Kredi kartı verilerinizi saklamıyoruz ve hatta görmüyoruz, çünkü tüm bilgiler şifrenmiş olarak ekranınızdan doğrudan finans kurumuna iletilir.

Fiyatlandırma Politikası
Tüm fiyatlar ABD Doları cinsinden saptanmıştır. Sitede diğer para birimlerinde ödeme yapma seçeneğiniz vardır. Bankanızın politikasına bağlı olarak, kartınızın esas para biriminden veya ülke dışından alışveriş yapıyorsanız size ek bir ücret yansıtabilir. Kilim.com fiyat hatası içeren siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

Kargo
Siparişler genellikle 1-4 iş günü içerisinde kargoya verilir. FedEx, UPS ve DHL ile gönderiyoruz. Teslimatlar genellikle ABD ve Avrupa'daki tüm adreslerle 3-5 iş günü içinde, Avustralya, Yeni Zelanda ve Asya'nın çoğuna, Latin Amerika ve Afrika'ya 5-7 iş günü içinde yapılır. Bunlar yoğun sezonlarda değişebilir. Tüm eşyalar hasar ve kayıplara karşı tamamen sigortalıdır. Posta Kutusu adreslerine gönderi yapamadığımızı lütfen unutmayın.

Sipariş Prosedürü
1-4 iş günü içinde nakliye detaylarını sizinle paylaşacağız. Tüm ürünlerimiz için doğru bilgileri göstermek için elimizden geleni yapıyoruz. Satın alınabilecek miktarlara ilişkin sınırlamalar, yanlışlıklar veya ürün veya fiyatlandırma bilgilerindeki hatalar veya kredi ve dolandırıcılık önleme departmanımız tarafından belirlenen sorunlar dahil olmak üzere herhangi bir nedenle bir siparişi reddetme veya iptal etme hakkımızı saklı tutarız.

Ödemeler
Visa, Mastercard, AmEx, PayPal, Apple Pay, Alipay ve bir Amazon hesabına bağlı herhangi bir ödeme yöntemiyle ödeme kabul ediyoruz. Ayrıca Türkiye veya ABD banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. 

İade & İptal Politikası
Müşteri memnuniyeti bizim önceliğimizdir. Herhangi bir ürünü, alındığı tarihten itibaren ondört (14) gün içinde %100 para iadesi için orijinal haliyle iade edebilirsiniz. Müşteri iade nakliye ücretini öder. Güvenliğiniz için, öğeler nakliye ön ödemeli, tam değeri için sigortalı ve nakliye hasarını önlemek için güvenli bir şekilde ambalajlanmış olarak iade edilmelidir. Şunları yapma hakkını saklı tutarız:

  • Ürün bu süreden sonra iade edilirse iade kabul etmemek veya bedelin %15'ini düşerek iade etmek veya
  • Üç veya daha fazla ürün iade edilirse bedelin %15'ini düşerek iade etmek,
  • İade edilen ürün orijinal durumda değilse, temizlik veya onarım ücretlerini düşmek.

ABD, Kanada veya Güney Amerika ülkelerindeki müşteriler için ürünler New Jersey'deki depomuza iade edilecektir . Avrupa, Asya ve Afrika'nın yanı sıra Avustralya ve Yeni Zelanda'daki diğer ülkeler için ürünler İstanbul, Türkiye'deki depomuza iade edilmelidir.
ABD dışındaki tüm ülkeler için, ödemenizi geri ödediğimizde sizin adınıza sizin ülkenizin gümrüğüne ödeme yaptıysak, gümrük vergilerini ve/veya KDV veya GST'yi düşerek iade yaparız.
Yanlış veya hasarlı bir ürünün teslim edilmesi gibi bizim tarafımızdan yapılan herhangi bir temel hata olması durumunda, alıcı tam bir geri ödeme alma hakkına sahip olacaktır.
Bir ürünü iade etmeye karar verirseniz, lütfen önce iade formunu doldurun veya sales1@kilim.com adresinde bir e-posta gönderin. Size detaylı iade bilgilerini ileceğiz. Ürünler, satıldığı gibi, hasarsız, değişiklik veya kullanım izi olmadan iade edilmelidir. İade edilen ürünün durumuna bağlı olarak temizlik veya restorasyon ücreti saptama hakkımız saklıdır. Kargoyu teslim aldığınızda siparişinizde hasar var ise lütfen kargo görevlisinin yanında açınız veya en azından ürünü imzalarken dikkat ediniz. Mümkünse, lütfen hasarlı paketin fotoğrafını çekmeye çalışın. Hemen bizimle iletişime geçin ve tüm ambalaj malzemelerini saklayın.

İade & İptal Politikası: Müşteri tarafından teslim alınmayan ve bize iade edilen ürünler
Müşterinin teslimat için müsait olmaması veya teslimatı reddetmesi nedeniyle teslim alınmayan ve bize iade edilen ürünlerin ücret iadesi, ilk nakliye ücreti ve iade nakliye ücreti düşülerek yapılır. Gümrüğe terk edilerek imha edilen ürünler veya özel sipariş edilen ürünler için ücret iadesi yapılmaz.

İade ve İptal Politikası: Özel Siparişler
Özel sipariş ürünlerde kargolandıktan sonra iade kabul etmiyoruz.

KDV ve Gümrük Vergileri
KDV (katma değer vergisi) ve gümrük vergileri (varsa) her ülke için farklılık gösterir. ABD hariç çoğu ülke için gönderiler alıcının sorumluluğunda olan KDV ve gümrük vergilerine tabidir. Oranlar ülkeye ve ürüne göre değişiklik göstermektedir. Müşterilerimize kolaylık açısından çoğu Avrupa ülkesi için KDV'yi önceden bize ödeme imkanı sunuyoruz. Kargo firması (FedEx/UPS/DHL) KDV'yi onlar adına yerel gümrüklerine ödemektedir. 

Ürün Açıklamaları
Web sitemizde bildirilen ürün açıklamaları ve öğelerin durumu, bilgimiz dahilinde, mümkün olduğunca eksiksiz ve doğrudur, ancak yasal zorunluluk veya standart satış koşullarımıza halel getirmeksizin yalnızca rehberlik amaçlıdır.

Müşteri Hizmetleri
Her türlü sorunuzu sales1@kilim.com adresimize yazabilirsiniz veya (212) 275 64 96 numaralı telefondan arayabilirsiniz.